W kategoriach:Udostępnij:

Test pH i osadu czynnego oczyszczalni biologicznej

Producent: Trigger
Dostępność: W magazynie 8 szt
KOD: 0051

Do przeprowadzenia testu oczyszczalni przydomowej. W zestawie: próbówka miarowa, pipeta, test paskowy, rękawiczki oraz instrukcja.


21,90 zł brutto (17,80 zł netto)

Ilość:

Przydatny diagnozer kondycji oczyszczalni przydomowej, w prosty sposób sprawdza pH i ilość osadu czynnego.

Dobry proces oczyszczania ścieków wymaga pH około 7,0. Zakłócenia procesu spowodowane środkami chemicznymi w ściekach mogą doprowadzić do zakwaszenia lub zasadowego odczynu ścieków. Podstawowym testem oczyszczalni jest pomiar pH ścieków za pomocą wskaźnika paskowego.

TEST pH oczyszczalni - Sposób przeprowadzenia:

Należy pobrać próbkę ścieków z szamba lub z odpływu z osadnika gnilnego, z komory napowietrzania lub z drenażu rozsączającego. Następnie nanieść niewielką ilość na jeden pasek wskaźnikowy i poczekać na jego zabarwienie się. Porównać ze skalą barw:

  • pH 7 - wynik pozytywny (zastosowano dobre preparaty bakteryjne i w dobrej dawce),
  • pH 8 i więcej - należy zmienić proszek do prania na płyn, zastosować dodatkową dawkę bakterii twojego biopreparatu.
  • pH 6 i mniej - wynik negatywny, nie zastosowano biopreparatu do oczyszczalni lub jego dawka była zbyt mała, w użyciu zbyt dużo chemicznych środków czystości hamujących procesy w oczyszczalni. Należy zwiększyć dawkę preparatu lub zamienić go na inny.

TEST OSADU CZYNNEGO

Wskaźnikami dobrego procesu oczyszczania tlenowego są: barwa i ilość osadu w komorze napowietrzania. Barwa czarna świadczy o całkowitym braku tlenu, szara o okresowym braku, a brunatna o prawidłowym procesie. Ilość osadu w komorze napowietrzenia zależy od stężenia ścieków odpływających.

Sposób przeprowadzenia testu:

Należy pobrać do probówki próbkę ścieków z komory napowietrzania i odstawić na 30 minut. Następnie należy dokonać oceny barwy osadu, a także sprawdzić ile osadu osadziło się w probówce odczytując wynik na skali:

  • 25 do 30 ml - oczyszczalnia działa prawidłowo.
  • Więcej niż 30 ml - w oczyszczalni biologicznej jest zbyt dużo osadu. Należy wywieźć osady z osadnika gnilnego lub odpompować część osadów z osadnika wtórnego. Do komory napowietrzania dodać dwie saszetki preparatu Trigger-1 (lub innego), a jeżeli barwa osadu jest szara, użyć dodatkowo wody utlenionej.
  • Mniej niż 25 ml - w oczyszczalni jest mało osadu, Jeżeli jego barwa jest brunatna, to proces jest prawidłowy. Barwa szara oznacza konieczność zmiany proszku na płyn do prania, a przy barwie czarnej - naprawę systemu napowietrzania i zastosowania dobrego biopreparatu do oczyszczalni.

Zestaw zawiera:

- próbówkę miarową 50ml,

- pipeta,

- test paskowy,

- rękawiczki jednorazowe,

- czytelną instrukcję wykonania testu.

Inne produkty tego producenta